Berlin, Clayallee 80

  • Lokalizacja: Niemcy, Berlin, Dahlen przy Clayallee
  • Rok wykonania: 2007

Ogród zimowy od frontu jako architektoniczna ozdoba budynku. Od strony ogrodu weranda w stylu Wirginia. Ogród zimowy o konstrukcji w stylu angielskim ze szprosami pasującymi do szprosów w oknach budynku. Dach łukowy pokryty blacha miedzianą.

Do wykonania konstrukcji zastosowano iglaste drewno klejone. Konstrukcja nośna wykonana została z drewna sosnowego klejonego warstwowo.  Ściany zostały wykonane w technologii okiennej z kantówki klejonej sosnowej.

Przeszklenie szkłem termoizolacyjnym dwuszybowym o współczynniku U=1,1, dolna szyba w dachu szkło bezpieczne klasy P2. Malowanie białą farbą firmy Sikkens.

Zewnętrzna powierzchnia dachu uszczelniona systemem profili aluminiowych Lara Clasic firmy Gutmann. W ścianie frontowej drzwi dwuskrzydłowe otwierane.

Weranda również pokryta łukowym dachem z blachy miedzianej. Słupy stalowe o delikatnych przekrojach dodają uroku  tej stylowej werandzie. Szprosy ukośne w oknach skrzynkowych zabytkowego budynku,  w ogrodzie zimowym oraz werandzie i bramach wjazdowych na posesję podkreślają konsekwencje w upiększaniu budynku.