Gorzów Wlkp., ul. Sierakowska

  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., ul. Sierakowska
  • Rok wykonania: 2002-2005

Wykonanie na dwóch sąsiednich budynkach wg tego samego projektu (z lustrzanym odbiciem) dwóch ogrodów zimowych i naświetla schodów w każdym budynku.

Od strony ogrodu ogród zimowy w salonie i naświetle schodów a od frontu ogród zimowy jako naświetlenie basenu. Dodatkowo wykonaliśmy wszystkie okna i drzwi zewnętrzne i wewnętrzne w obydwu budynkach.

Do wykonania wszystkich elementów stolarki okiennej i ogrodów zimowych zastosowano drewno klejone meranti.

Ogrody zimowe w salonie stanowią istotne doświetlenie głównego pomieszczenia z kolei ogrody zimowe na przydomowym basenie są połączeniem wnętrza z naturą ogrodu. Naświetle klatki schodowej o wysokości 6,00m dodaje uroku i budynkowi od zewnątrz i wewnątrz klatce schodowej.

Przeszklenie szkłem termoizolacyjnym dwuszybowym  o współczynniku U=1,1, dolna szyba w dachu szkło bezpieczne klasy P2. Malowanie lazurami firmy Sikkens.

Zewnętrzna powierzchnia dachu uszczelniona systemem profili aluminiowych Lara Clasic firmy Gutmann malowanymi na kolor podobny do lazuru pokrywającego drewno.

Końcowy efekt architektoniczny osiągnięto przy współpracy inwestorów i ze strony wykonawczej technologa mgr. inż Tadeusz Idziak. Dodatkowo w jednym budynku w 2012 roku została wykonana zabudowa biblioteki wg projektu artysty plastyka Marcina Idziaka.