Wieleń Zaobrzański k. Leszna

  • Lokalizacja: Wieleń Zaobrzański koło Leszna, restauracja SANTANA
  • Rok wykonania: 2007

Ogród zimowy powiększeniem powierzchni restauracyjnej. Ogród zimowy  o ciekawej konstrukcji. Składający się z pięciu części. Środkowej z dachem dwuspadowym w strony boków gdzie jest dach jednospadowy a zakończenia ogrodów po bokach maja zaokrąglone formy.

Powierzchnia szklanego dachu 75m2 a wraz z częścią pod balkonem ogród zimowy ma 130m2.

Do wykonania konstrukcji ogrodu zimowego zastosowano iglaste drewno klejone. Konstrukcja nośna wykonana została z drewna świerkowego klejonego warstwowo z certyfikatem kl. C24. Wsparta o ściany budynku. Nie obciąża konstrukcji balkonu. Ściany zostały wykonane w technologii okiennej z kantówki klejonej sosnowej.

Przeszklenie szkłem termoizolacyjnym dwuszybowym o współczynniku U=1,1, dolna szyba w dachu szkło bezpieczne klasy P2. Malowanie lazurami firmy Sikkens. Zewnętrzna powierzchnia dachu ogrodu zimowego jest uszczelniona systemem profili aluminiowych Lara Clasic firmy Gutmann.

W ścianie frontowej  zastosowano okna przesuwne w technologii PSK, które po otwarciu, przesunięciu nie zajmują powierzchni użytkowej jak skrzydła otwierane klasycznie. Do wietrzenia służą okna w ścianie frontowej w wykuszach i ścianach bocznych pod dachem uchylane elektrycznie.

Efekt końcowy ogrodu zimowego został osiągnięty dzięki współpracy  projektowej inwestora i jego projektanta a ze strony wykonawczej  przez inż. technologa drewna Tadeusza Idziaka.